• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Enerji Verimlilik Sınıflandırılması

Enerji Verimlilik Sınıflandırılması

Enerji Verimlilik Sınıflandırılması

Avrupa Birliği'nin uygulanmaları paralelinde klimalarda Enerji Verimliliği sınıflandırılmasının açıklanması zorunlu hale gelmiştir. Bu uygulamayla tüketicilere enerji sarfiyatını minimuma indirme ve doğa dostu ürünler tercih etmesini sağlamaya yönelik açık nesnel bilgi sağlamak amacıyla düzenlenmiş bir uygulamadır.

Sınıflandırma Kriterleri

Enerji etiketi, ünitenin enerji tüketimi hakkında detaylı bilgi verir. İklimlendirme üniteleri (12kW soğutma kapasitesine sahip olan) enerji tüketim seviyelerine göre yedi farklı kategoriye (A’dan G’ye) ayrılır ve bulundukları kategori dahilinde renk kodlarıyla tanımlanır. Enerji verimliliği en yüksek olan üniteler A kategorisinde yer alarak etiket üzerinde bir yeşil okla ifade edilmektedir. Enerji etkinliği en düşük olan ünite ise G sınıfına girer ve etiketinde kırmızı bir okla gösterilir.

Bütün Yıl Boyunca Enerji Tasarrufu Sağlayan İnverter Model Klimalar

DC motor özelliğine sahip inverter teknolojisi sayesinde elektrik kayıpları düşmüş ve güç tüketimi önemli miktarda azaltılmıştır. Buna ilaveten fan motorunun yüksek hızda rotasyonu mümkün olmuştur ve ısı dönüştürücü verimliliği hava akımı miktarı sayesinde tasarruf sağlanmıştır. Yıllık enerji tüketimi miktarında düşüş sağlanmıştır.

Uyarı! 

Enerji sarfiyatı, küresel ısınmanın tetiklenmesine neden olmaktadır; çünkü enerji harcandığında bir takım fosil yakıt grubu ortaya çıkmakta ve bu durum da küresel ısınmanın daha hızlı bir şekilde bizlere doğru yaklaşmasına neden olmaktadır. İşte burada devreye A+ enerji sınıfı girmektedir.

Sizde doğal çevreyi, kendinizi, sevdiklerinizi korumak ve gelecek nesillere daha güzel, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak istiyorsanız A enerji sınıfı klimalar tercih etmelisiniz.

Müşteri Hizmetleri
Hava Durumu
Saat